KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257372
nr 1425 7372
Max Marcus
(1879-1955), Sverige
Oljemålning, Kvinna med broderi. Signerad. Olja på duk, 66x73, yttermått inklusive ram: 80x88 cm
Max Marcus, svensk målare född 1879 i Stockholm, död 1955.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
900 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 21:03:18
13/10 07:59:19
800 kr
18/10 20:58:18